/Files/images/banner_mk.jpg

ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

Напередодні 50-річчя Жовтневої революції, 14 травня 1966 року, у Зміївській середній загальноосвітній школі №1 (вулиця Леніна, 12) було створено Музей Бойової слави (наказ Міністерства освіти УРСР №39). При Музеї працював постійнодіючий гурток «Червоні слідопити». Головна увага на той час приділялася вивченню подій революцій 1917 року та Громадянської війни 1917–1921 років, біографіям ветеранів Червоної Армії. З плином часу дослідницькі інтереси працівників Музею Бойової слави та школярів перейшли до вивчення подій Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, біографій її ветеранів.

Разом з тим проводиться робота з вивчення історії рідного краю та історії навчального закладу. Велику роботу у цьому напрямку проводили Оксана Сидорівна Журко (організатор створення Музею), Георгій Георгійович Єрьомін (учитель географії), Світлана Василівна Хохітва (завуч школи, учитель англійської мови).

За майже півстолітню історію Музей Бойової слави Зміївської середньої школи №1 накопив декілька тисяч експонатів, рукописів спогадів ветеранів усіх війн періоду 1917–1945 років. На превеликий жаль, деяка частина цих матеріалів була втрачена під час аварії каналізації у підвалах другого корпусу школи (площа Радянська, 6).

За вагомі досягнення у пошуковій та краєзнавчій роботі Постановою Ради Міністрів №133 від 13 травня 1988 року Зміївській (Готвальдівська у 1976–1991 роках) середній загальноосвітній школі було надано ім’я Двічі Героя Радянського Союзу Захара Карповича Слюсаренка.

1991 року за ініціативи Георгія Георгійовича Єрьоміна у місті Змієві було створено Зміївський краєзнавчий музей. Більша частина матеріалів та фондів Музею Бойової слави було передано новоствореній установі. Тому школярі-пошуковці та працівники Музею активізують роботу по збору та обробці нових матеріалів: документів, (авто)біографій відомих зміївчан, фотографій міста та району. У першій половині 1990-х років створено етнографічний куточок, музей хліба.

27 серпня 1996 року Музей було перереєстровано як історико-краєзнавчий музей Зміївської загальноосвітньої середньої школи №1 (реєстраційний №498). Чергова перереєстрація музейної установи відбулася 20 листопада 2001 року.

8 листопада 2011 року, у зв’язку зі 140-річчям навчального закладу (який на цей час вже мав назву Зміївський ліцей №1 імені Двічі Героя Радянського Союзу З.К.Слюсаренка), історико-краєзнавчий музей було реорганізовано у музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З.К.Слюсаренка і отримав сучасну структуру.

Музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені Захара Карповича Слюсаренка

Напередодні 50-річчя Жовтневої революції 1917-го, 14 травня 1966 року, у Зміївській середній загальноосвітній школі №1 (вулиця Леніна, 12) було створено Музей Бойової слави (наказ Міністерства освіти УРСР №39). При Музеї працював постійнодіючий гурток «Червоні слідопити». Головна увага на той час приділялася вивченню подій революцій 1917 року та Громадянської війни 1917‑1921 років, біографіям ветеранів Червоної Армії. З плином часу дослідницькі інтереси працівників Музею Бойової слави та школярів перейшли до вивчення подій Великої Вітчизняної війни 1941‑1945 років, біографій її ветеранів.

За майже півстолітню історію Музей Бойової слави Зміївської середньої школи №1 накопив декілька тисяч експонатів, рукописів спогадів ветеранів усіх війн періоду 1917‑1945 років. На превеликий жаль, деяка частина цих матеріалів була втрачена під час аварії каналізації у підвалах другого корпусу школи (площа Радянська, 6).

За вагомі досягнення у пошуковій та краєзнавчій роботі Постановою Ради Міністрів №133 від 13 травня 1988 року Зміївській (Готвальдівська у 1976‑1991 роках) середній загальноосвітній школі було надано ім’я Двічі Героя Радянського Союзу Захара Карповича Слюсаренка.

27 серпня 1996 року Музей було перереєстровано як історико-краєзнавчий музей Зміївської загальноосвітньої середньої школи №1 (реєстраційний №498). Чергова перереєстрація музейної установи відбулася 4 січня 2016 року.

8 листопада 2011 року, у зв’язку зі 140-річчям навчального закладу (який на цей час вже мав назву Зміївський ліцей №1 імені Двічі Героя Радянського Союзу З. К. Слюсаренка), історико-краєзнавчий музей було реорганізовано у музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка і отримав сучасну структуру.

Структура та керівництво

Завідувач музейним комплексом

Бутенко Юрій Олександрович Контакти: lycei1museum@at.ua

Начальник відділу історії навчального закладу
та відділу художнього мистецтва

Діденко Людмила Василівна, учитель англійської мови. Учитель вищої категорії.Старший учитель. Керівник гуртка. «Юні музеєзнавці».
Контакт:098-825-36-21

Начальник відділу історичного краєзнавства
та архівного відділу

Бутенко Юрій Олександрович
Керівник гуртка
«Юні краєзнавці».

Контакт: lycei1museum@at.ua

Начальник музею
іграшки

Титаренко Тетяна Вікторівна,
учитель початкових класів. Учитель вищої категорії. Старший учитель. Керівник гуртка «Іграшка».

Контакт: 050-734-70-93

Начальник відділу географічного краєзнавства
та екології

Шматова Марина Геннадіївна,
учитель біології та хімії. Учитель І-ої категорії. Керівник гуртка «Юні екологи».

Контакт:shmatova1@ukr.net